ÚvodVztahyS moudrostíVěci, které mají opravdu význam

Věci, které mají opravdu význam

Profesor filosofie stál před svojí třídou a na stole před sebou měl několik předmětů. Když začala hodina, vzal beze slova velkou prázdnou sklenici a začal ji plnit kameny velkými asi 5cm. Když ji naplnil, zeptal se studentů, zdali je plná. Studenti souhlasili

 

Pak vzal profesor krabici oblázků a vysypal ji do sklenice. Trošku s ní zatřepal a oblázky vyplnily mezery mezi většími kameny. Potom se opět zeptal studentů, zdali je sklenice plná. Studenti opět se smíchem souhlasili. Nyní vzal profesor krabici s pískem, vysypal ho do krabice a písek samozřejmě vyplnil i ty nejmenší mezery.

"A nyní si představte," řekl profesor, že je to váš život. "Kameny jsou ty podstatné věci - vaše rodina, váš partner, vaše zdraví, vaše děti, zkrátka věci, které v případě, že vše ostatní ztratíte, stále dokážou naplnit váš život. Oblázky jsou ostatní věci, které také stojí za povšimnutí - vaše práce, váš dům, vaše auto. Písek, to jsou všechny ostatní maličkosti.

Když naplníte sklenici nejprve pískem, nezbude žádné místo pro kameny a oblázky. A stejně je to i v životě. Pokud vynaložíte veškerou energii na maličkosti, nebudete mít prostor pro důležité věci. Věnujte pozornost věcem, které jsou důležité pro vaše štěstí. Hrajte si se svými dětmi, jděte si zatancovat se svým partnerem. Vždy vám zbude čas na práci, úklid domu nebo na uspořádání večírku.

Starejte se především o kameny - věci, které mají opravdu význam. Stanovte si žebříček priorit.

Zbytek je jenom písek.

 

Partnerská sleva

V případě, že se stejného kursu zúčastníte s partnerem, dostane jeden z vás 50% slevu.

PřihlášeníTermíny kursů

Anketa

Jste se svým partnerským vztahem spokojeni?